• autor: iv, 2009-09-08 08:30

Po 5 kolejkach
nasz zespół nadal bez zwycięstwa w IV lidze...

Na domiar złego tracimy kolejnych zawodników.

Piąta kolejka sypnęła niespodziankami : za największą należy uznać solidarne remisy zespołów prowadzących w rozgrywkach z drużynami z dolnych rejonów tabeli oraz wysoką porażkę Cuiavii z niespodziewanie mocną ekipą Czarnych Nakło. Zaskakujący wynik padł również w Gniewkowie, gdzie doświadczony zespół Promienia przegrał gładko z beniaminkiem...

Nasza drużyna  poległa niestety po raz trzeci przed własną publicznością po w sumie wyrównanym spotkaniu z - doświadczoną w czwartoligowych bojach - ekipą z Wąbrzeźna.
W spotkaniu tym po starciu w środku pola z kapitanem gości, kontuzji stawu skokowego nabawił się Karol Ostrowski. Dzisiaj przechodzi operację i w tej rundzie raczej go już  na boisku nie zobaczymy. Po Rafale Klonowskim, który złamał nadgarstek w meczu pucharowym i  Bartłomieju Kruszkiewiczu - wypożyczonym z Bobrowa bramkarzem LZS. - który doznał urazu stopy w meczu sparingowym jest to kolejny już zawodnik, który nie będzie mógł  w najbliższych trudnych spotkaniach wspomóc naszego zespołu .
Jutro natomiast zabiegu rekonstrukcji wiązadeł kolanowych poddany zostanie inny nasz zawodnik - Jakub Ostrowski - kontuzjowany w końcówce poprzedniego sezonu. Jak widać sport to... nie do końca i nie zawsze zdrowie...

Kontuzjowanym zawodnikom życzymy udanej rehabilitacji
i szybkiego powrotu do zdrowia i na ligowe boiska...

Unifreeze Miesiączkowo - Unia/Reflex Wąbrzeźno 1:2
(0:1)

Bramki : /U.W/ Rybszleger (35.), Nowicki (55.) - /U.M/ Bała (72.).
UNIA: Wiśniewski - Gozdek, Rzepiński, Śliwiński, Rudziński - Rybszleger, Nowicki, Klarkowski (88. Markiewicz) - Waszkowski (90. Kalinowski), Wąs (80. Słojkowski), Stempski (70. Gołąb).
UNIFREEZE : Adam Rysiewski - Krystian Janczak, Sebastian Brzóska, Tomasz Cieszyński, Andrzej Argalski - Karol Ostrowski (46` Artur Szczucki), Mateusz Kalinowski (36` Tomasz Argalski), Błażej Kopka (57` Artur Jarzembowski), Adam Sosnowski (75` Piotr Figurski) - Karol Bojanowski - Grzegorz Bała
Sędziował: Jacek Rogowski (Toruń). Widzów - 150.
Żółte kartki: A. Argalski, K. Ostrowski, A. Szczucki (UM), J. Wiśniewski, P. Nowicki, M. Gołąb (UW).

Cenne zwycięstwo na boisku w Miesiączkowie odnieśli piłkarze z Wąbrzeźna. - Mecz był bardzo wyrównany - uważa trener Unii Sebastian Isbrandt. - Objęliśmy prowadzenie po akcji Rafała Wąsa, który zagrał wsteczną piłkę do Jarka Rybszlegera, a ten nie zmarnował okazji. W 55. min zderzenie bramkarza Unifreeze z własnym obrońcą wykorzystał Piotr Nowicki i było 2:0 dla nas. Niestety, po 5 minutach gospodarze strzelili kontaktową bramkę i do końca było sporo nerwówki. Zagraliśmy jednak konsekwentnie w obronie. Dobrze bronił też Jasiu Wiśniewski. Utrzymaliśmy korzystny wynik do końca, choć sami, po szybkich kontratakach, mogliśmy jeszcze zdobyć kolejne bramki. Mam nadzieję, że ta wygrana wzmocni drużynę i chłopacy uwierzą, że w IV lidze można wygrywać z każdym.

- Mecz w naszym wykonaniu był bardzo słaby. Najgorsze jest jednak to, że piłkarze nie realizują na boisku przedmeczowych założeń. Graliśmy z zespołem będącym w naszym zasięgu. Teraz przed nami kolejne ciężkie spotkania. Zamiast zdobywać punkty ze słabszymi rywalami to oddalamy się od pozostałych drużyn w ligowej tabeli. - mówi Arkadiusz Chojnowski, trener beniaminka.

LTP Lubanie - Grom Osie 1:3 (1:0)

Bramki: Kamil Stefaniak (30.) - Bettka 2 (70.,83.), Grudziński (75.).
LTP: Ryszewski - Ł. Malinowski, Ł. Kranc, Olszewski, P. Piekarski - M. Piekarski, Kaszuba, Kmieć, Zapiec - Stefaniak, Lisota.
GROM: Zieliński - Wiśniewski, Binerowski, Dmuchowski, Frelichowski (55. Piskorski,65. Kosowski) - Orłowski, Łytkowski, Stolarski, Marks - Środa (60. Grudziński), Bettka.
Sędziował: Mariusz Korpalski (Toruń). Widzów - 200.
Żółte kartki: Stolarski, Orłowski, M. Łytkowski (G); czerwona - M. Łytkowski (72. G).

W 1. połowie osianie posiadali optyczną przewagę, ale nie potrafili skutecznie wykończyć stwarzanych okazji. Gola, po szybkiej kontrze w 30. min strzelili zawodnicy z Lubania. - Gospodarze cofnęli się potem do obrony i próbowali nas skontrować - informuje trener Gromu Michał Kleczkowski. - Po przerwie ruszyliśmy do większego ataku. Naszą grę rozruszał Tomek Grudziński. Jednak wyrównującego gola strzeliliśmy dopiero w 70. min po trójkowej akcji Marks-Grudziński-Bettka. Pięć minut potem po podaniu Bettki na prowadzenie wyprowadził nas Grudziński. Trzecią bramkę zdobyliśmy grając w osłabieniu, bo w 77. min za 2. żółtą kartkę musiał boisko opuścić Michał Łytkowski. Adam Marks podał do Tomka Bettki, a ten ładnym strzałem z „16” ukoronował swój dobry występ. LTP w 2. połowie zagroził nam w tylko w końcówce spotkania, gdy graliśmy w osłabieniu.
Podczas meczu urazów w drużynie z Osia nabawili się Piotr Frelichowski i Tomasz Piskorski.
- W czwartek na posiedzeniu zarządu przedyskutujemy obecną sytuację i podejmiemy decyzje - powiedział Leon Wiśniewski, prezes LTP. - Brak zmian to efekt samodzielnej decyzji trenera bowiem na ławce nie brakowało graczy rezerwowych.

Ziemowit Osięciny - Gwiazda/AZS Bydgoszcz 2:2 (1:1)

ZIEMOWIT: Pałczyński - Lorenc (63. Grabowski), Trzciński, Dąbrowiecki (60. Rackiewicz) - Pińkowski, Dąbrowski, Gawrysiak, Rosiak, A. Smykowski - Konarski, Pyczka (55. Żywica).

Dla gospodarzy spotkanie z jedenastką bydgoską rozpoczęło się udanie bowiem już w piątej minucie po składnej akcji objęli prowadzenie po uderzeniu Karola Pyczki. W następnych minutach podopieczni trenera Grzegorza Nowaczyka mieli kilka szans na podwyższenie wyniku jednak precyzji zabrakło zarówno Łukaszowi Pińkowskiemu jak i Romanowi Konarskiemu. Chwila nieuwagi w końcówce pierwszej odsłony sprawiła, że goście po szybkiej akcji zdobyli wyrównującego gola.

W podobnych okolicznościach, tuż po zmianie stron, piłkarze Gwiazdy objęli prowadzenie i od tego momentu wyraźnie cofnęli się do obrony. Nieustanne ataki gospodarzy przyniosły efekt dopiero kwadrans przed końcem gdy Artur Smykowski wykorzystał rzut karny.

Start Radziejów - Dąb Barcin 1:2 (0:0)

START: Radaszewski - Kawczyński, Świerski, M. Brochocki, Ł. Kardasz - R. Malinowski, Ignasiak, Roszak (75. Adamkiewicz), Matusiak (65. Ogłodziński) - Lewandowski, Zentkiewicz.
Bramki: Maciej Lewandowski (87) oraz Radosław Mazurowski (68), Marcin Wanat (89).
Sędziował: Mariusz Burda (Bydgoszcz). Widzów - 400.
Żółte kartki: Zentkiewicz, Lewandowski, Ignasiak, Malinowski (S).

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźniejszej przewagi. Walka toczyła się głównie w środku pola, a klarownych sytuacji podbramkowych było niewiele. Po zmianie stron zarysowała się przewaga radziejowian. Pod bramką Dębu często dochodziło do groźnych sytuacji jednak, nie pierwszy raz w tym sezonie, ze skutecznością najlepiej nie było. Kontra rywali przyniosła im niespodziewane prowadzenie. Ataki Startu przyniosły efekt na trzy minuty przed końcem, a strzelcem wyrównującej bramki był Maciej Lewandowski. Wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym remisem, jednak chwila nieuwagi defensywy Startu w ostatniej minucie przyniosła gościom zwycięską bramkę.

Unia Gniewkowo - Promień Kowalewo 3:0 (3:0)
Bramki: Jacek Szemrowicz (12), Piotr Wilkanowski (19), Krystian Piechocki (40).
Sędziował: Paweł Sokołowski (Włocławek). Widzów - 300.
Żółte kartki: R. Tuburek, Kołodziej (U), Kwiatkowski (P).

Czarni Nakło - Cuiavia Inowrocław 4:1 (2:1)
Bramki: Łukasz Rybarczyk (23), Karol Danielewski (29), Łukasz Pochowski (70), Robert Konieczny (89) oraz Jarosław Dąbrowski (5).
Czarni: Grubich - Szwagrzyk, Wronka, Pochowski, Sobol - Danielewski, Tomczyński, Rybarczyk (65 Sawiński), Garczewski (65 Konieczny) - Piotrowski (62 Lewandowski), Wałęza (80 Kemnitz)
Cuiavia: Kowalski - Dąbrowski, Milewski, Stępień, Stawicki (75 Dunisławski) - Cielasiński (46 Bakiera), K. Gajkowski (67' M. Gajkowski), Majić (46' Klimek), Basiński – Roszak, Krajniak
Sędziował: Marcin Liana (Żnin). Widzów - 150.

Flisak Złotoria - Chemik Bydgoszcz 1:1 (1:1)
Bramki: Jarosław Maćkiewicz (20) oraz Jordan Bednarek (40).
Sędziował: Janusz Grzegorski (Janikowo). Widzów - 100.
Żółte kartki: D. Maćkiewicz (F), Frasz, Bednarek, Jaworski (C). Czerwona - Kacprzak (90. C).

Unia Solec Kujawski - Sparta Brodnica 2:0 (1:0)
Bramki: Sebastian Mędlewski (23), Przemysław Bolt (62).
Sędziował: Sławomir Kujawa (Żnin). Widzów - 300.
Żółte kartki: Kubas, Ruciński, Gieruzel, Mędlewski, Błaszczak (U), M. Ratkowski jr, Kozłowski (S).