*   fotki z meczu ... /59/

Fotorelacja

Lech Rypin - Unifreeze Miesiączkowo  2:1 (2:0)

Bramki:
10`Fodrowski, 32`Piceluk  -  Gmiński
63'

Unifreeze:
Szreiber - Chojnowski, Brzóska, Szczucki, Cieszyński - Gontarski, Sosnowski, Gmiński, Klonowski, Argalski T -  Bojanowski
Lech: Szponikowski - Grzybowski, Ewert, Cichowlas, Baranowski - Ciechowski, Fodrowski, Ratkowski, Piceluk - Lewandowski (75`Kalinowski), Kukowski (46`Kazanowski)

Nie powiodło się "gołej" jedenastce z Miesiączkowa w spotkaniu z rypińskim Lechem.
Unifreeze, grające m. in. bez Grzegorza Bały, Krystiana Janczaka, Andrzeja Argalskiego i Tihona Szevcova od początku spotkania miało problemy z wyprowadzaniem akcji ofensywnych. Miejscowi zaś często konstruowali ciekawe akcje, a pierwsza z nich zakończyła się bramką. Strzał z dystansu, niepilnowanego zawodnika gospodarzy, piłka nabiera jeszcze poślizgu, i Andrzej Szreiber pozostaje bez większych szans na udaną interwencję.
Chwilę później sytuacja się powtarza, ale tu już nasz bramkarz popisuje się udaną paradą. Nasi zagrozili lechitom dopiero w 20. minucie. Uderzenie z daleka Karola Bojanowskiego minęło jednak bramkę rypinian. Pięć minut później Bojanowski przegrywa pojedynek sam na sam z golkiperem Lecha. "Truskawki" w tej połowie nic ciekawego już nie zaprezentowały. Gdy minęło pół godziny gry, było już 2:0. Znakomite podanie z głębi pola pozwoliło wyjść zawodnikowi z Rypina na czystą pozycję. Ten nie śmiał nie wykorzystać takiej okazji i podwyższył wynik meczu na 2:0.
W 38. minucie meczu kontuzji /bo zbyt ostrym wejściu napastnika gospodarzy/ doznał nasz pomocnik Tomasz Argalski, a zastąpił go po kilku minutach obrońca... Lecha Rypin. Jeszcze przed przerwą mogło być 3:0, ale miejscowi nie wykorzystali rzutu karnego.
Druga połowa była już całkiem inna. Gra się wyrównała. Atakowały obywa zespoły, ale lepsze sytuacje mieli przyjezdni, co udokumentowali golem sprawdzanego w klubie Dawida Gmińskiego. Nie minęły dwie minuty, a bramkę na wagę remisu po wrzutce Gontarskiego mógł zdobyć Rafał Klonowski, ale strzelał minimalnie obok słupka. Kolejną okazję na bramkę miał na kwadrans przed końcem ponownie Gmiński, ale oddał zbyt słaby strzał. Rypinianie słabli z minuty na minute i coraz mniej na boisku im wychodziło. Ostatecznie wynik nie uległ już do końca zmianie i trzecioligowcy odnieśli minimalne zwycięstwo.

> skowron <

Ocena trenera:  Mecz z Rypinem był drugim sparingiem po przyjeździe z obozu. W pierwszej połowie przebiegał on pod dyktando 3–ligowca, mimo to mieliśmy swoje szanse i kilka akcji stworzyliśmy, brakowało jednak wykończenia. Druga odsłona, to już wyrównany bój, gdzie graliśmy celniej, mądrzej i skuteczniej. Potrafiliśmy wyprowadzić sporo przemyślanych akcji, które kończyliśmy strzałem, bądź były one zagrożeniem dla Lecha. Nie popełnialiśmy już błędów w obronie, a akcję przeciwnika były neutralizowane i już nie tak groźne. Po meczu mogę być zadowolony z mojego zespołu, mimo iż widać jeszcze sporo niedociągnięć. Wiemy jednak nad czym musimy popracować i jakich błędów się wystrzegać. Moi zawodnicy potrzebują wspólnego ogrania i to między innymi poprawiać będziemy na treningach i w sparingach.