z Polonią Środa Wlkp.

POLONIA Środa Wlkp. - UNIFREEZE Górzno  3:2  (3:2)

bramki:  Oczkowska, Mikołajczak, Jędrzejczyk /P/  -  Hossa, Ossowska  /U/

UNIFREEZE:  Słowik Żaneta (46' Joniec Arleta) - Brzozowska Julia, Bagińska Agata, Krobska Alicja, Elendt Ewelina - Hossa Weronika (46' Florkiewicz Paulina), Ossowska Marta, Bonewicz Joanna (65' Deruś Daria), Siwicka Anna - Bała Agata, Kopińska Dominika (46' Pipowska Sylwia)

Nie udała się ponowna wyprawa do Wielkopolski zawodniczkom Unifreeze. Poniosły pierwszą porażkę na drugoligowym froncie (nie licząc w.o za mecz z Grodziskiem w 1. kolejce jesienią). Trzeba uczciwie przyznać, że rywalki na to zwycięstwo solidnie zapracowały, walcząc od pierwszej do ostatniej minuty o korzystny wynik dla swojego zespołu.

Już w 5min spotkania tracimy gola po błędzie naszej bramkarki Żanety Słowik, która dostała piłkę "za kołnierz" od Alicji Oczkowskiej po niepotrzebnym wyjściu z bramki. To był w sumie niegroźny strzał z okolic 30m... Inna sprawa, że koleżanki z obrony pozwoliły na oddanie tak precyzyjnego strzału w kierunku własnej bramki.
Trzy minuty później cieszymy się ze zdobycia wyrównującego gola w wykonaniu Weroniki Hossy, która zmieściła piłkę w widełkach bramki miejscowych piłkarek. Kolejne minuty to walka o środek pola bez spektakularnych akcji. W 15min meczu wydaje się, że wszystko wróciło na właściwy tor. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Agatę Bała i zamieszaniu podbramkowym celnie uderza do siatki - Marta Ossowska. Prowadzimy 2:1 i wydawałoby się, że kontrolujemy przebieg meczu.
Niestety błąd Ali Krobskiej, która źle interweniuje i traci piłkę powoduje, że zawodniczka Polonii Julia Mikołajczak znajduje się sam na sam z naszą bramkarką i wykorzystuje szansę, wyrównując stan meczu. Minutę później po raz trzeci Żaneta wyjmuje piłkę z siatki po dosyć szczęśliwym lobie z dalszej odległości piłkarki Polonii - Sylwii Jędrzejczyk.
Nerwówka w naszym zespole nie pozwala na składne akcje i zmianę wyniku. Tym bardziej, że pierwszą połowę gramy pod wiatr.

W drugiej części meczu nastąpiły cztery zmiany, które jednak nie przyniosły poprawy gry i zmiany niekorzystnego wyniku. Rywalki były dokładniejsze i mądrze się broniły. Nasz zespół niestety nie wykorzystał atutu gry z wiatrem i nie zdołał pokonać dobrze dysponowanej tego dnia bramkarki gospodarzy - Emilii Krajewskiej. Za dużo było niedokładności i nerwowości w grze. Ten mecz pokazał, jak dużo pracy czeka nasze piłkarki i jak długa droga jeszcze przed nimi do bram 1. ligi...