• autor: iv, 2014-05-02 18:16

Nieudany turniej w Malborku,

przebudzenie przyszło za późno.

*  Fotorelacja

W Malborku odbył się jeden z czterech półfinałowych turniejów Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Udział wzięły cztery drużyny: Olimpico Malbork, Medyk SMS Konin, Unifreeze Górzno, Sztorm Gdynia. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Medyka SMS Konin a drugie premiowane awansem do finałów MP Jun.mł. - Sztorm Gdynia.

Sztorm Gdynia 1:0 Medyk SMS Konin

UNIFREEZE Górzno:  Ryńska Monika - Florkiewicz Paulina, Bagińska Agata, Brzozowska Julia, Rose Agnieszka, Florkiewicz Sandra, Deruś Daria, Ossowska Marta, Hossa Weronika, Bała Agata, Kopińska Dominika
oraz... Kinga Zabłońska i Lewandowska Paulina

Relacja:   Rozgrywki o Klubowe Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych dla naszej drużyny dobiegły końca. W czwartek pojechałyśmy do Malborka, aby walczyć o awans do finałów tego turnieju.
Dwa przegrane mecze na początku turnieju przekreśliły możliwość awansu do ostatniego etapu rozgrywek. W pierwszym meczu nie udało nam się strzelić bramki drużynie z Konina i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1-0 dla naszych rywalek. Następne starcie również nie ułożyło się po naszej myśli. Dziewczyny z Gdyni dobrze wypełniały polecenia swojego trenera, grały agresywnie i w pierwszej połowie strzeliły nam aż 3 bramki. Po przerwie pomimo zaangażowania i walki nie odwróciłyśmy losów spotkania, ponieważ zaliczyłyśmy tylko jedno trafienie. Na listę strzelców wpisała się Marta Ossowska, która pewnie wykorzystała rzut karny wywalczony przed Weronikę Hossę.
Przegrałyśmy te mecze przede wszystkim fizycznie, traciłyśmy dużo piłek, i niedokładnie rozgrywaliśmy. Z przodu nie radziły sobie z obroną rywalek nasze napastniczki. Porażki były odzwierciedleniem naszej słabej dyspozycji w tym dniu.
Po tych spotkaniach nie miałyśmy już żadnych szans na awans i został nam tylko mecz o tak zwany " honor " z gospodyniami turnieju, które wcześniej zaliczyły również dwie porażki. Pomimo, że już w 4 minucie straciłyśmy bramkę, nasza gra była uporządkowana. Dzięki temu zdobyłyśmy aż 10 bramek wygrywając mecz aż 10:1.
Ostatecznie turniej zakończyłyśmy na 3 miejscu i zdobyłyśmy sporo doświadczeń na następne mecze. Dzisiaj zbieramy siły, aby jutro wywalczyć 3 punkty i pokazać się z jak najlepszej strony przed kibicami w Miesiączkowie, gdzie podejmiemy drużynę z Sianowa.

>  Julka  <

Awans do finałowej fazy gier wywalczyli zwycięzcy i wiceliderzy wszystkich czterech grup w tej kategorii wiekowej.
Złotego medalu MP U-16 bronić będzie Praga Warszawa. Turniej finałowy juniorek młodszych najprawdopodobniej odbędzie się w województ