Przejściowy kryzys, czy głęboki "dołek" ?

UNIFREEZE Górzno - VICTORIA Sianów  0:5  (0:1)

UNIFREEZE:  Joniec - Elendt, Bagińska (60' Florkiewicz S), Krobska, Brzozowska - Siwicka, Bonewicz, Ossowska, Hossa (46' Deruś) - Bała, Kopińska (46' Florkiewicz P)

VICTORIA:  Chwastek (85' Czapla) - Grzelak, Gudan (82' Saganowska), Krupska, Malinowska (87' Tomaszewska), Pawłowska (80' Wodarczyk), Pencherkiewicz, Saganowska, Sieg, Świąder

Po przegranym meczu ligowym w Środzie Wlkp. oraz nieudanym turnieju półfinałowym MP Jun. Mł. w Malborku nasz zespół doznał porażki po raz kolejny. Może sama porażka aż tak nie dziwi (graliśmy wszak z silnym i doświadczonym zespołem z Pomorza), ale martwi jej rozmiar...
W naszym klubie nie ma ciśnienia na awans za wszelką cenę, więc dziewczyny nie powinny czuć presji i szybko pozbierać się po miejmy nadzieję przejściowym kryzysie. Wierzymy, iż nie jest to dołek, z którego ciężko będzie wyjść przed czekającym naszą drużynę ważnymi meczami ligowymi.
Kluczowe spotkania:  z KKP Bydgoszcz (25 maja - wyjazd) oraz Błękitnymi Stargard Szczeciński (1 czerwca - dom) pokażą nam, w którym miejscu szkolenia są nasze zawodniczki i czy będą w stanie -w przypadku awansu-  rywalizować na pierwszoligowych arenach.

Relacja:   W ramach 14. kolejki drugiej ligi kobiet nasz zespół podjął na boisku w Miesiączkowie drużynę z Sianowa. Mecz potwierdził niestety naszą słabą dyspozycję, w której aktualnie jesteśmy. Fakt, że byłyśmy gospodyniami nie pomógł i mecz zakończył się wynikiem 5-0 dla rywalek.
Victoria Sianów to bardzo doświadczony i silny fizycznie zespół. Całe spotkanie nie układało się po naszej myśli. W pierwszej połowie pomimo stwarzanych sytuacji w polu karnym przeciwniczek nie zdobyłyśmy bramki, co odwróciło się przeciwko nam. Pięknym strzałem z okolic 25 metra popisała się zawodniczka rywalek ustawiając wynik spotkania na 0-1. Po 45 minutach gry schodziłyśmy na przerwę właśnie z takim rezultatem.

Zbierając siły na drugą połowę trener Grzegorz Bała udzielał nam rad na kolejną część spotkania. Na boisku przeprowadzone zostały dwie wymuszone zmiany ze względu na wiek. Plac gry opuściły Weronika Hossa i Dominika Kopińska, w miejsce których pojawiły się Daria Deruś i Paulina Florkiewicz. Wydawało się, że wyszłyśmy wystarczająco zmotywowane i gotowe na walkę, aby odwrócić losy spotkania. Jednak błędy, które popełniałyśmy były natychmiast wykorzystywane przez drużynę przeciwną. Wraz z kolejnymi trafieniami naszych rywalek, gra wyglądała coraz gorzej... Nerwowe rozgrywanie piłki, szybkie straty przekreślały szanse na odwrócenie losów meczu. W 60 minucie przeprowadzona została trzecia i ostatnia zmiana w naszym zespole. Boisko opuściła Agata Bagińska, w miejsce której pojawiła się Sandra Florkiewicz. Po stracie czterech kolejnych bramek sędzia główny zakończył trudne dla nas starcie.
 Miejmy nadzieję, że zła passa, która obecnie trwa, zostanie przerwana w kolejnym ligowym meczu. O cenne 3 punkty powalczymy jednak dopiero 25 maja w Bydgoszczy z drużyną KKP. Czekają nas zatem 3 tygodnie pracy, aby poprawić naszą grę. Za tydzień wiele piłkarek z naszej drużyny zostało powołanych na mecz kadry K-P ZPN w ramach Mistrzostw Polski U-16, który odbędzie się w Białymstoku.