MEDYK II Konin  -  UNIFREEZE Górzno  2:0  (1:0)

bramki:  Klaudia Adamczyk 25', Paulina Zawiślak 77'  /M/

UNIFREEZE:  Rybacka - Elendt, Brzozowska, Gaweł, Krobska - Wszeborowska (80' Pipowska), Ossowska (75' Bagińska), Deruś (46' Bonewicz), Siwicka - Bała, Głąb

MEDYK II:  Kałużna - Adamczyk (88' Liczbińska), Kieszkowska (86' Tracz), Łasicka, Latuszek (85' Olszak), Olejniczak, Śliczner (28' Woźniak), Sobolewska, Sołtysik, Sudyk, Zawiślak

Sędzia główna :  Ewa Żyła
Sędziny asystentki :  Roksana Droszczak,  Alicja Pawlak  (Dolnośląski ZPN)

Na półmetku rozgrywek nasz zespół zaliczył nieudany występ w wyjazdowym meczu przeciwko rezerwom Medyka Konin. Przerwa w rozgrywkach ligowych nie wpłynęła pozytywnie na dyspozycję dziewcząt i w Koninie zagrały najsłabszy mecz tej rundy. Żadna z piłkarek nie zagrała na swoim ligowym poziomie. Był to typowy mecz walki, w którym lepszą dyspozycję zaprezentowały gospodynie meczu w Koninie. Nasze zawodniczki przez 90min poważnie nie zagroziły bramce Medyka... i po raz drugi w tej rundzie musiały uznać wyższość rywalek i schodziły z boiska pokonane.
Mamy tydzień na odbudowanie formy z pierwszych kolejek oraz odpowiednie przygotowanie się na starcie z Polonią Poznań już w najbliższą niedzielę.

RelacjaW minioną niedzielę udałyśmy się do Konina, aby rozegrać kolejne spotkanie na pierwszoligowym boisku z tamtejszym Medykiem II. Niestety mecz zakończył się wynikiem 2-0 dla naszych rywalek a o naszej grze nie można powiedzieć zbyt wiele dobrego.

W pierwszej połowie stworzyliśmy kilka sytuacji strzeleckich, jednak żaden strzał nie zaskoczył bramkarki z Konina. Gospodynie za to po strzale z dystansu Klaudii Adamczyk w 25 minucie objęły prowadzenie, które utrzymały do końca pierwszej części meczu.

W drugiej połowie przewaga naszych rywalek wzrosła. Grając szeroko zmuszały nas do przesuwania się za piłką, co w tym meczu  nie bardzo nam wychodziło. Po wielu niewykorzystanych sytuacjach Medyka w 77 minucie meczu skutecznie piłkę w siatce umieściła Paulina Zawiślak.

Ten mecz pokazał jak dużo pracy jeszcze nas czeka. Mamy bardzo młody i niedoświadczony w 1. lidze zespół, ogrywamy się, zbieramy doświadczenie w konfrontacji z lepszymi drużynami i budujemy formę na kolejne spotkania rundy jesiennej.