Pierwsza liga utrzymana

• autor: IvOna, 2015-05-26 23:24

Zwycięski remis
w Stargardzie Szczecińskim...

Czterech minut (w tym 3 min doliczonych) zabrakło piłkarkom Unifreeze do zwycięstwa nad Błękitnymi w Stargardzie Szczecińskim, kiedy to kapitan zespołu gospodarzy - Ewa Smurzyńska doprowadziła do remisu i podziału punktów. W meczu zabrakło kontuzjowanej Eweliny Elendt oraz pauzującej za kartki Julki Brzozowskiej.
Nasz zespół na prowadzenie w 11 min meczu wyprowadziła również kapitan drużyny - Anna Siwicka. Zdobywając 1pkt w tym spotkaniu beniaminek UNIFREEZE na dwie kolejki przed zakończeniem rundy wiosennej zapewnił już sobie utrzymanie w 1. lidze na kolejny sezon...

Do końca rozgrywek pozostały nam dwa mecze do rozegrania: wyjazdowy z liderem : Sztormem Gdańsk, gdzie o punkty będzie niesłychanie ciężko (sobota 30 maja, 16.30 - COS Cetniewo) oraz u siebie w ostatniej kolejce rundy wiosennej z wciąż walczącą o utrzymanie Sportową Czwórką Radom (niedziela 7 czerwca o 16.30).

BŁĘKITNI Stargard Szczeciński - UNIFREEZE Górzno  1:1  (0:1)

bramki:  Ewa Smurzyńska 89'  -  Anna Siwicka 11'

UNIFREEZE:  Strawa -  Wszeborowska ż.k, Bagińska, Gaweł, Ossowska - Hossa, Deruś, Bonewicz, Siwicka - Głąb (65' Pipowska), Bała

BŁĘKITNE:  Pondo - Domagała, Grosicka, Konefał, Konopka (70' Cymer), Krychowiak (82' Lewczuk), Ładniak, Połeć, Smurzyńska ż.k, Socha, Sokołowska (55' Kokolus)

Obsada:  Sędzia główny  -  Karolina Pawlak  (OZPN Leszno)
               Sędzia as. 1      -  Kinga Kwitowska  (OZPN Konin)
               Sędzia as. 2      -  Paulina Nikodem  (OZPN Kalisz)

Relacja Julki:  Bardzo ważny mecz w Stargardzie Szczecińskim zakończony remisem naszego zespołu. Cenny jeden punkt daje nam utrzymanie w pierwszej lidze, ale nie satysfakcjonuje.
Od początku spotkania było widać wyraźną przewagę Unifree, co już w 11min udokumentowałyśmy bramką. Wynik otworzyła kapitanka naszej drużyny Anna Siwicka, która popisała się bardzo ładnym strzałem z dystansu. Do przerwy wynik nie ulegl zmianie, chociaż mieliśmy jeszcze kilka szans na podwyższenie wyniku.

Druga połowa wyglądała bardzo podobnie, jednak z upływem czasu gospodynie wypracowywały i starały się odrobić wynik. Jednak brakowało im wykończenia i to samo możemy powiedzieć o naszej grze. W 80 minucie meczu po dośrodkowaniu Weroniki Hossy piłkę w bramce umieściła Sylwia Pipowska, ale zespół sędziowski odgwizdał kontrowersyjnego spalonego. Niewykorzystane sytyacje po raz kolejny w tej rundzie odwróciły się przeciwko nam i w 88 minucie spotkania gospodynie zdobyły bramkę na 1-1. Szkoda, że nie udało się przywieźć 3 punktów do Górzna, chociaż 1 punkt również bardzo nas cieszy.