• autor: IvOna, 2015-06-02 13:06

SZTORM zmierza po awans,
UNIFREEZE już myśli o finałach MPJ.

Lider rozgrywek - Sztorm AWFiS Gdańsk nie pozostawił nam złudzeń i pewnie zmierza do decydującej batali o awans do Ekstraligi Kobiet z SMS-em Łódź.
Już od pierwszej minuty piłkarki z Wybrzeża narzuciły swoje warunki gry i otworzyły wynik po błędzie naszej zawodniczki. Kontrolowały przebieg spotkania, co jakiś czas wypuszczając swoje "żądła" do boju i kolejny raz pokonując naszą pietnastoletnią debiutantkę w bramce. Po wywalczeniu utrzymania w szeregach 1. ligi przez nasz zespół - zdecydowano o rozegraniu dwóch ostatnich kolejek w składzie młodzieżowym na MPJ U-19. Stąd również absencja broniącej wiosną Ani Strawy. W obronie zabrakło ponadto kontuzjowanej Eweliny Elendt oraz doświadczonej Oli Gaweł a w ataku Julity Głąb. W meczu z liderem, to musiało się tak skończyć... i tylko dzięki zmianom dokonanym w drugiej połowie przez Sztormówki wynik tej rywalizacji nie był wyższy.
Wiosną gramy słabiej, tracimy więcej bramek i przy gorszej dyspozycji naszej snajperki Agaty Bały, oprócz meczu z Zamłyniem (10 trafień) i 3 pojedyńczych trafień w przegranych meczach... nie strzelamy goli.

SZTORM Gdańsk - UNIFREEZE Górzno  5:0  (3:0)

bramki: Zańko 10, 33, 50, K.Bużan 1, Wierzbicka 60

UNIFREEZE:  Ryńska - Ossowska, Bagińska, Brzozowska, Kopińska - Hossa, Deruś, Bonewicz, Siwicka - Bała, Pipowska (60' Wszeborowska)

SZTORM:  Kołacz - Świętoniowska (65 Sirant), Zawadzka (65 Dopke), A.Bużan, Wróbel - Zańko (55 Sikorska), Słowińska (60 Rabiega), K.Bużan, Cywińska (20 Stasiulewicz), Kamińska (55 Anna Kopecka) - Wierzbicka (60 Aleksandra Kopecka)

Obsada:   Sędzia główny  -  Katarzyna Lisiecka-Sęk    ( Wielkopolski ZPN)
                Sędzia as. 1      - Sylwia Grygiel                    (Wielkopolski ZPN)
                Sędzia as. 2      - Michał Zaborowski             (Wielkopolski ZPN)

W ostatniej kolejce sezonu zagramy u siebie z "sąsiadem" w tabeli - Sportową Czwórką Radom i mamy ostatnią szansę aby odnieść pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej na własnym terenie. Początek meczu w niedzielę 7 czerwca o godz. 16.30.

Relacja Julki:   Przedostatnia kolejka w tym sezonie naszych Truskaweczek.
Spodziewałyśmy się, że mecz ze Sztormem Gdańsk będzie bardzo ciężki dla naszej drużyny i tak też było. Dominacja gospodyń pod każdym względem od pierwszej minuty, ponieważ już pierwsza akcja zakończyła sie bramką. Po błędzie w wyprowadzaniu piłki zawodniczka ze Sztormu wyszła sam na sam z naszą młodą bramkarką Moniką Ryńską. W pierwszej połowie Sztormówki trafiły do naszej bramki jeszcze dwa razy. Na przerwę zeszłśmy z wynikiem 0-3.
W drugiej połowie nasza gra wyglądała trochę lepiej, lecz to nie zmieniało faktu, że gra toczyła się pod dyktando Gdańszczanek. Gospodynie dzięki dobremu wynikowi mogły dokonać wiele zmian w drużynie. Jeszcze dwa razy pokonały naszą golkiperkę i mecz zakończył sie wynikiem 5-0. Kolejna dobra lekcja, ponieważ mecz z liderem nigdy nie będzie należał do łatwych.