• autor: IvOna, 2015-09-05 19:13

Emocjonujące spotkanie i...
sześć bramek w Miesiączkowie.

UNIFREEZE Górzno - MEDYK II Konin  3:3 (1:2)

bramki:  Deruś Daria 9', Bała Agata 70', Brzozowska Julia 74' (k)  -  Zawiślak 28', Gozdek 39', Paczyńska 57'

UNIFREEZE:  Pilecka - Wszeborowska, Bagińska, Brzozowska, Siwicka, Deruś, Bonewicz, Głąb, Adamska, Sokalska (46' Garbowska), Bała

MEDYK II:  Sowalska - Adamczyk, Michalak, Gozdek, Olejniczak, Paczyńska, Tracz, Trzcińska, Witczak, Woźniak, Zawiślak

Obsada:  Aleksandra Starobrat (gł.) - Mazowiecki ZPN,
              Maria Łukasiewicz (as.) - Mazowiecki ZPN i Natalia Nastały (as.) - Pomorski ZPN

Po dwóch spotkaniach wyjazdowych, z których piłkarki UNIFREEZE przywiozły 1 pkt ... zespół zagrał na własnym boisku i chciał zdobyć komplet punktów.
Spotkanie z rezerwami Medyka Konin rozpoczęło się obiecująco, prowadziliśmy grę i już w 9 min wyszliśmy na prowadzenie po trafieniu z dystansu - Darii Deruś. Dwadzieścia minut później kapitan gości - Paulina Zawiślak pokonuje naszą bramkarkę i wyrównuje stan meczu. Od tego momentu to medyczki coraz odważniej atakują i zagrażają naszej bramce, by przed przerwą wyjść na prowadzenie po strzale Katarzyny Gozdek.
Po przerwie obraz gry się nie zmienia. Medyk dąży do podwyższenia wyniku, co mu się udaje w 57 min meczu za sprawą Sylwii Paczyńskiej. Wydawało się, że trudno będzie się podnieść po takim ciosie. Przegrywamy już 1:3.
Jednak ambicja naszych dziewcząt pozwoliła na odwrócenie losów meczu. W 70 min kontaktową bramkę zdobywa Agata Bała. Trwa napór naszego zespołu i w zamieszaniu podbramkowym piłką w rękę zostaje trafiona piłkarka Medyka. Do rzutu karnego podeszła Julia Brzozowska i pewnie pokonała bramkarkę gości wyrównując stan meczu. Chwilę później Agata ma szansę na kolejną bramkę dla naszego zespołu, ale zbyt długo czeka z oddaniem strzału. Ostatnie minuty meczu to ponownie ataki Medyka, który zachował więcej sił i dążył do zdobycia zwycięskiego trafienia.
Wróciliśmy z "dalekiej podróży", ale pozwoliło nam to tylko na urwanie medyczkom 2 pkt. Na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie musimy jeszcze poczekać do kolejnych spotkań ligowych.
Należy dodać, iż oba zespoły nie zagrały w swoim optymalnym składzie, bowiem na tygodniowy, białoruski turniej pojechały kadrowiczki U-17... W naszym zespole zabrakło Weroniki Hossy a u rywalek trzech powołanych zawodniczek.

19 września (sobota - 11.00) zagramy w Olsztynie ze Stomilem, który w tabeli wyprzedza nas o 1 pkt. Stomilanki dotąd dwukrotnie schodziły z boiska pokonane: przez SMS Łódź 4:0 oraz Pragę Warszawa 3:0. Komplet punktów zdobyły pokonując u siebie poznańską Polonię 2:0.