Mistrzostwa Polski Juniorek

• autor: IvOna, 2015-10-06 09:02

Awans do II tury (półfinały)
Klubowych Mistrzostw Polski U-19

Piłkarki UNIFREEZE Górzno zajmując drugie miejsce w olsztyńskich eliminacjach zapewniły sobie awans do wiosennego turnieju półfinałowego Klubowych Mistrzostw Polski Juniorek.

W eliminacjach trafiły do bardzo silnej i wyrównanej grupy, w której każdy z zespołów mógł wywalczyć awans do kolejnej rundy mistrzostw. Już pierwsze dwa mecze turnieju pokazały, że stawka jest wyrównana i do ostatniego spotkania będą się ważyły losy awansu...

Zespół UNIFREEZE zmierzył się kolejno z ekipami: KKP STOMIL Visacom Olsztyn (1. liga), SZTORM AWFiS Gdańsk (ekstraliga) oraz KKP Bydgoszcz (ekstraliga).

Pierwsze starcie z gospodyniami turnieju było wyrównanym, ale też najsłabszym meczem w naszym wykonaniu. Stomilanki dzielnie się broniły i mądrze wybijały nasz zespół z rytmu gry, co jakiś czas wyprowadzając groźne kontry. Dlatego też akcje naszej drużyny były chaotyczne a strzały na bramkę sporadyczne i nieprecyzyjne. Przez 40 min meczu żadnemu z zespołów nie udało się pokonać bramkarek i spotkanie zakończyło się sprawiedliwym podziałem punktów.

W drugim meczu zmierzyliśmy się z faworytem grupy i byliśmy bliscy sprawienia niespodzianki, prowadząc od 14 minuty 1:0 po trafieniu z rzutu wolnego - Agaty Bały. Mecz był wyrównany, choć więcej pracy miała bramkarka Sztormu a my częściej gościliśmy na połowie gdańszczanek. Po raz pierwszy przeciwko nam zagrała nasza była zawodniczka - Dominika Kopińska, która od tego sezonu reprezentuje ekstraligowy Sztorm. Na szczęście obrończynie Unifreeze nie pozwoliły swojej koleżance oddać precyzyjnego strzału na naszą bramkę. Jednak w ostatnich sekundach spotkania po niefortunnej interwencji górznieńskiej bramkarki, sztormówki ku naszej rozpaczy doprowadziły do wyrównania... za sprawą Wiktorii Słowy.
Remis ze Sztormem spowodował, iż w trzecim spotkaniu musieliśmy zdobyć komplet punktów, aby zająć premiowane awansem do półfinałów miejsce w naszej grupie.

Ostatnim rywalem truskaweczek była ekipa z Bydgoszczy i tylko zwycięstwo dawało jednej z drużyn awans. Nasz zespół od początku narzucił swój styl gry i już w 8 min po trafieniu Weroniki Hossy objął prowadzenie w meczu. Na początku drugiej połowy po rzucie rożnym i niepewnej interwencji bydgoskiej bramkarki stan meczu na 2:0 dla Unifreeze podwyższa głową Sara Adamska ustalając wynik konfrontacji zespołów z Kujawsko - Pomorskiego ZPN. Tym razem nie mieliśmy okazji zagrać przeciwko naszej byłej zawodniczce... wypożyczona do KKP - Marta Ossowska ponownie nabawiła się urazu... i w ostatnim meczu nie wystąpiła.