UNIFREEZE Górzno - VICTORIA Sianów  3:2  (1:0)

bramki: Bała x2, Brzozowska - Wojciechowska, Trzeciak

UNIFREEZE:  Pilecka - Wszeborowska, Bagińska, Brzozowska, Bonewicz ż.k, Siwicka ż.k, Deruś, Głąb, Hossa, Bała, Adamska
ławka:  Barczak, Garbowska, Sokalska

VICTORIA:  Chwastek - Buszowiecka, Pencherkiewicz, Struszczyk, Pawłowska, Wodarczyk, Tomaszewska (46 Arciszewska cz.k), Trzeciak, Saganowska (86 Wojciechowska), Rogowicz, Grzelak
ławka:  Krupienko

Obsada:  Paulina Nikodem (gł.), Kinga Kwitowska i Sylwia Grygiel (as.)

Do spotkania o tzw. "6 oczek" zespoły przystąpiły w trudnych warunkach pogodowych: grząskie po dwudniowych opadach boisko oraz ciągle "płaczące niebo"... Zważywszy na sytuację w tabeli i sąsiadujące ze sobą ekipy, mecz zapowiadał wielkie emocje i zawodniczki z tego zadania wywiązały się celująco.

Pierwsza połowa to wyrównane spotkanie - akcja za akcję i walka głównie w środku pola.  Każda z drużyn miała swoją szansę na bramkę. Najlepszą okazję do zmiany wyniku miała Agata Bała w 25 min meczu, kiedy wychodziła na czystą pozycję i została sprytnie sfaulowana... sędzia gł. niestety nie dopatrzyła się przewinienia na naszej zawodniczce. Dopiero w 42 min stajemy przed szansą otworzenia wyniku, po kolejnym faulu w polu karnym na Agacie. Do "11" podchodzi Julka Brzozowska i pewnie egzekwuje rzut karny i wyprowadza nasz zespół na prowadzenie.

Po przerwie truskaweczki poszły za ciosem i już trzy minuty po wznowieniu gry za sprawą Agaty podwyższamy wynik na 2:0. Od 66 min gramy w przewadze, po ukaraniu czerwona kartką piłkarki z Sianowa za agresywne, niesportowe zachowanie (kopnięcie przeciwniczki). Dwie minuty wcześniej trzecią bramkę dla naszego zespołu zdobyła Agata Bała. Pod koniec meczu bolesnej kontuzji doznała bramkarka naszego zespołu - Paulina Pilecka. Po udzieleniu jej pomocy przez służbę medyczną kontynuowała grę... Jak się później okazało nie była to dobra decyzja zawodniczki, która nie chciała zmiany i czekała już na końcowy gwizdek arbitra. Sianowianki grały ambitnie do końca i po nieporozumieniu w naszym polu karnym wykorzystują otrzymany prezent i zdobywają bramkę honorową... Sędzia gł. doliczyła 4min i w tym czasie tracimy drugą bramkę po nieudanej interwencji obolałej bramkarki UNIFREEZEPo meczu ból się nasilił i Paulina dostała ataku duszności. Byliśmy zmuszeni wezwać pogotowie i zawodniczka została odwieziona do szpitala. Na szczęście po udzieleniu fachowej pomocy mogła opuścić szpital. Zamiast przekonywującego, wysokiego zwycięstwa mieliśmy w końcówce niepotrzebną nerwówkę...

Cieszy kolejne zwycięstwo i zdobyte trzy punkty. Przed nami -jesienią- jeszcze jedno spotkanie wyjazdowe z liderem rozgrywek : SMS Łódź (24.10) oraz dwa mecze na własnym terenie (31.10 z Polonią Poznań , 8.11 z KS Raszyn). Liczymy na powiększenie zdobyczy punktowej i potem spokojny okres przygotowawczy zimą.