SMS Łódź zwycięża  i ...
zbiera zasłużone gratulacje za awans.

,

UNIFREEZE Górzno  -  UKS SMS Łódź  3:6  (1:5)

bramki:  Bała 8' i 65', Hossa 84'  -  Wiankowska 6' i 86', Dudek 24' i 38', Zasowska 23', Kurek 26'

UNIFREEZE:  Pilecka (30' Barczak) - Wszeborowska, Bagińska, Adamska (75' Sokalska), Grabowska (46'  Domagalska), Brzozowska, Siwicka, Głąb, Hossa, Szymczak (46' Fierek), Bała

SMS: Paturaj - Zubczyk, Chmal, Kurek, Grajko, Piątkowska, Salamon, Kurzawa, Zasowska Wiankowska, Dudek

obsada:  Kinga Damps (gł.) , Natalia Nastały i Mateusz Nowak (as.)

Zespół SMS-u był faworytem tego spotkania i zgodnie z przewidywaniami rozpoczął mecz z wielkim animuszem. Już w 6 minucie walcząca z Agatą Bałą o tytuł królowej strzelczyń na pierwszoligowym froncie - Martyna Wiankowska strzela pierwszą bramkę dla przyjezdnych. Dwie minuty później Agata odpowiada strzałem z dystansu i wyrównuje stan meczu. Nic jednak nie zapowiadało tego, co się wydarzyło między 23 a 26 minutą, kiedy to straciliśmy szybko 3 bramki.
Coś podobnego spotkało nas już rok temu na naszym stadionie w konfrontacji z SMS, kiedy to prowadząc do 75 min 2:0 przegraliśmy mecz 4:2... Jak widać nasze piłkarki nie wyciągnęły z tej nauki odpowiednich wniosków.
W 38 minucie tracimy jeszcze jedną bramkę i na przerwę schodzimy przegrywając 1:5.

W drugiej połowie nie mając nic do stracenia, zagraliśmy odważniej. Wypracowaliśmy kilka okazji do zdobycia bramek, ale dopiero po faulu w polu karnym na Julicie Głąb w 65', Agata Bała staje przed szansą zmiany wyniku i ją wykorzystuje. W 84 minucie rozmiar porażki zmniejsza Weronika Hossa pięknym uderzeniem pod poprzeczkę, nieskutecznie interweniującej bramkarki SMS-u. Gdy już czekamy na zakończenie meczu, Łodzianki za sprawą prowadzącej w klasyfikacji strzelczyń  - Martyny Wiankowskiej ustalają wynik meczu na 3:6. Na ten iście hokejowy wynik nasi goście solidnie zapracowali i zasłużenie cieszą się z awansu do ekstraligi.

W związku z awansem naszych gości przygotowaliśmy małą uroczystość przed meczem... Truskaweczki wręczyły koleżankom z SMS-u symbolicznego kwiatka a sponsor naszego klubu -  firma UNIFREEZE drobne upominki dla łódzkiego sztabu oraz pamiątkowy puchar z gratulacjami. Mamy nadzieję, że obdarowanym niespodzianka przypadła do gustu i  będą mile wspominali pobyt w naszym małym klubie.

W sobotę 28 maja o godz. 12.00 rozegramy wyjazdowy mecz z Poznańską Polonią, która wciąż walczy o pierwszoligowy byt. Będzie to już ostatnia kolejka sezonu w 1. lidze.