• autor: ksunifreeze, 2016-09-05 21:49

Warszawianki w końcu pokonane...
Okazałe zwycięstwo truskaweczek w 2. kolejce.

UNIFREEZE Górzno - Praga Warszawa  5:2  (3:2)

bramki:  Julita Głąb 2' i 79', Agata Bała 23' i 44', Dominika Głowacka 85'  -  Kinga Zajączkowska 40', Agata Kucharska 42'

UNIFREEZE: Barczak - Wszeborowska, Brzozowska, Domagalska, Siwicka - Hossa, Szymczak, Głąb, Fierek (70' Garbowska) - Bała, Głowacka (88' Adamska)

Praga:  Łowicka (76' cz.k) - Dymitrowicz (80' Wołosiewicz), Godlewska ż.k (76' Sokołowska), Grodzka (80' Lipa), Kowalska, Kownacka ż.k, Kucharska, Nastaga, Ogonowska, Zajączkowska (70' Cieszkowska), Zduńczyk

Właśnie takiego meczu oczekiwaliśmy na inaugurację sezonu ligowego na własnym stadionie. Ofensywna, skuteczna gra, 2 bramki Julity! 2 bramki Agaty! i na dokładkę główka Julki...
Nie obyło się oczywiście bez błędów w defensywie, ale warszawianki tego dnia zbyt dużej krzywdy nam wyrządzić nie były w stanie. To pierwsze zwycięstwo nad Pragą po trzech porażkach oraz remisie u siebie...

Mecz jeszcze na dobre się nie rozpoczął a już prowadziliśmy 1:0 po sprytnym strzale Julity Głąb, która mamy nadzieję w końcu przełamała niemoc strzelecką i będzie częściej trafiać do bramki rywalek. Po kolejnych dwudziestu minutach i trafieniu Agaty Bały prowadziliśmy już 2:0 i... niepotrzebnie się cofnęliśmy oddając inicjatywę drużynie gości, która wykorzystała nasze błędy i pod koniec pierwszej części gry dwukrotnie nas skarciła doprowadzając do remisu 2:2. Na szczęście Agata Bała jeszcze przed przerwą ponownie wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie 3:2.
Druga połowa, to kolejne ataki naszych piłkarek, które nie potrafiły celnie wykończyć akcji. W 76 min meczu golkiperka Pragi fauluje poza "16"wychodzącą na czystą pozycję Agatę i otrzymuje czerwoną kartkę... Takiej okazji nie mogliśmy zaprzepaścić i już 3 min później Julita strzela drugą bramkę w tym meczu i podwyższa wynik na 4:2. Na pięć minut przed końcem spotkania Dominika Głowacka wykańcza akcję Julity i strzela swoją pierwszą bramkę w naszych barwach, ustalając wynik meczu na 5:2. Świętujemy pierwsze punkty nowego sezonu i pierwsze zwycięstwo nad warszawską Pragą.

Za tydzień  (10 września - 11.00) jedziemy do Olsztyna by podtrzymać zwycięską passę na Dajtkach i wywalczyć kolejne punkty dla UNIFRE  w potyczce ze Stomilem.