W siódmym meczu bez porażki gorzowianki pokonane...

Stilon Gorzów Wlkp. - UNIFREEZE Górzno  1:3 (0:2)

bramki:  Janiszewska 82′  –  Szymczak 6′, Krobska 24′, Bała 80′

STILON: Kluk–Bułakowska, Czarnik, Czyżewska, Janiszewska, Karaczyn, Łowicka (35′ Kłosińska), Nowicka, Pietroczuk, Radkiewicz, Walczyk

UNIFREEZE: Pilecka – Siwicka, Brzozowska, Domagalska, Hossa, Fierek, Głąb, Stogowska, Szymczak (35′ Głowacka), Bała, Krobska

obsada: Urszula Stanik (gł.) , Karolina Skalska i Paulina Świderska (as.)

Piłkarki UNIFREEZE wykorzystały stratę punktów Polonii Poznań w potyczce z bydgoskim KKP, gdzie padł bezbramkowy remis i po meczu w Gorzowie wróciły na fotel lidera.

Mecz rozpoczął się dla nas wyśmienicie, bo już w 6 min na listę strzelców wpisała się Klaudia Szymczak, która wykorzystała dośrodkowanie Agaty Bały i wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie. Dwadzieścia minut później prowadzimy już 2:0 po bramce Ali Krobskiej, która pressingiem zmusiła bramkarkę gospodarzy do błędu.

W drugiej części meczu przyjezdne zadowolone z dwubramkowego prowadzenia cofnęły się i skoncentrowały na rozbijaniu ataków piłkarek Stilonu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania prostopadłym podaniem do Agaty Bały popisała się Zuzia Domagalska. Naszej czołowej strzelczyni pozostało tylko kiwnąć dwie rywalki i umieścić piłkę w siatce gorzowianek. Zadowolone z trzybramkowego prowadzenia piłkarki UNIFREEZE popełniają błąd i gospodynie spotkania w 82 min strzelają bramkę honorową.
Spokojniejsza druga część meczu w naszym wykonaniu podyktowana była z pewnością zmęczeniem, gdyż w środę nasze piłkarki grały w turnieju eliminacyjnym klubowych mistrzostw Polski juniorek w Olsztynie, gdzie wywalczyły awans do turnieju półfinałowego U-19, który zostanie rozegrany wiosną 2017r. (więcej o eliminacjach wkrótce w osobnym newsie).

Za tydzień, w ostatniej kolejce sezonu podejmujemy rezerwy ekstraligowego SMS-u Łódź : sobota 5 listopada o godz. 11.00. Kibiców serdecznie zapraszamy na boisko w Miesiączkowie.