uległo bydgoskiemu Chemikowi w ostatnich minutach.

UNIFREEZE Miesiączkowo - CHEMIK Bydgoszcz  0:1  (0:0)

żółte kartki: Janczak, Chojnowski - Rudziński, Spychała
obsada :  Sadowski M  (Sosnowski G, Borkowski A)

Unifreeze: Szreiber - Janczak, Brzóska, Sosnowski, Cieszyński - Gontarski /70' Chojnowski/, Bojanowski, Kalinowski, Klonowski /35' Szczucki/, Błachewicz - Bała

Chemik: Zapała - Kowalczyk, Rudziński, Paczkowski, Przybysz, Kacprzak, Bednarek, Rysiewski, Wrzos, Retlewski, Bruski
na zmiany weszli:  Szkaradek, Katerla, Kot, Spychała

Relacja  :

1` - Dobre podanie z głębi pola do Bały, ale ten w ostatniej chwili zostaje uprzedzony przez bramkarza.
7` - Strzał Pawła Błachewicza kilkanaście metrów nad bramką.
10` - Próbował Karol Bojanowski, ale jego strzał odbija obrońca. Chwilę później Rafał Klonowski obok bramki.
12` - Adam Sosnowski niecelnie z dystansu.
13` - Wrzutka Sosnowskiego, Bała strzelał głową obok bramki.
15` - Pierwsza groźna akcja Chemika, ale w ostatniej chwili wybijamy piłkę na róg.
22`- Mateusz Kalinowski wybija piłkę z linii bramkowej.
23`- Pierwsza z czterech bramek dla Chemika zdobyta z pozycji spalonej.
27`- Andrzej Szreiber pewnie chwyta śliską piłkę po silnym strzale z dystansu.
30`- Znów świetnie spisuje się Szreiber, wyciągając piłkę zmierzająca w okienko bramki po uderzeniu z rzutu wolnego.
34`- Szreiber był w tym dniu pewnym punktem naszej drużyny i po raz kolejny nie daje się zaskoczyć gościom.
36` - Chemicy zdobywają gola, ale wcześniej pomagają sobie ręką i bramka słusznie nie uznana.
38` - Zablokowany strzał Artura Szczuckiego, który po wejściu na boisko był bardzo aktywny.
44` - Bydgoszczanie z daleka, ale piłka nieznacznie mija bramkę Szreibera.

53` - Groźna akcja Truskawek w ostatniej chwili zastopowana przez defensywe Chemików.
59` - Trzeci nieuznany gol przyjezdnych. Znów pozycja spalona.
65` - Nasi próbowali z rzutu wolnego, ale piłka wylądowała na górnej siatce bramki Chemika.
75` - Znakomicie w bramce po raz kolejny Szreiber, który dwukrotnie skutecznie interweniuje po zamieszaniu w polu karnym.
82` - Jedyny gol w tym spotkaniu. Wrzutka z pod linii bocznej wprost na głowę zawodnika gości, a ten nie daje żadnych szans naszemu bramkarzowi. 0:1.
86` - Bramka dla Chemika, ale... spalony.
89` - Unifreeze postawiło wszystko na jedną kartę i zamknęło rywali na ich połowie. Kilka strzałów nie przyniosło jednak porządanego efektu i pierwszy oficjalny mecz w tym roku kończymy z zerowym dorobkiem punktowym.

Warta podkreślenia jest też wzorowa praca sędziów, którzy bez problemów wyłapywali niewielkie spalone oraz inne wydarzenia na boisku i nie mieli problemów z podejmowaniem szybkich i trafnych decyzji.

> skowron <

Ocena trenera:  Nie udała nam się inauguracja rundy wiosennej przed własną publicznością, a zabrakło nam do tego 8 minut. Mając odmienne cele, niż nasz dzisiejszy rywal, przed meczem wynik remisowy brałbym w ciemno, gdyż urwanie punktów v-ce liderowi nie jest łatwe.
My sporymi fragmentami dawaliśmy sobie z nimi rade, na trudnej dziś nawierzchni nie ustępowaliśmy Chemikowi i za to należą się słowa uznania dla moich zawodników. Szkoda tych dwóch wymuszonych zmian, które musiałem dokonać, ale nie mogłem ryzykować zdrowia Rafała i Bartka. Zdaje sobie sprawę, że mamy jeszcze dużo pracy przed sobą, jak również to, że przed nami 14 kolejnych spotkań, w których musimy łapać punkty.