Podsumowanie
4. ligi Kujawsko-Pomorskiej.
STRZELCY
Nadszedł czas podsumowań i ocen minionego sezonu. W 4. lidze był on wyjątkowo ciekawy.
Jeśli chodzi o zespoły pretendujące do awansu, to szybko ukształtowała się czołówka i od początku było wiadomo, że o awans powalczą Unia Solec Kujawski oraz spadkowicz Chemik Bydgoszcz. Te dwie ekipy nadawały ton rozgrywkom i wyraźnie wygrały rywalizację premiowaną awansem do 3. ligi.
Za to o utrzymanie trwała zażarta walka aż 10 zespołów i to praktycznie do ostatnich kolejek, gdzie decydowały się losy zagrożonych spadkiem drużyn. Emocji zatem nie brakowało przez cały sezon 2009/10 a dopiero ostatnia kolejka dała nam odpowiedź, kto utrzyma status czwartoligowca na nowy sezon.
Szczegółowa tabela końcowa:
Poz. | Nazwa drużyny | Meczów | Pkt. | Wyg. | Rem. | Por. | Bramki | Bilans bramkowy |
1. | | 30 | 65 | 20 | 5 | 5 | 68-28 | +40 |
2. | | 30 | 63 | 18 | 9 | 3 | 72-21 | +51 |
3. | | 30 | 56 | 16 | 8 | 6 | 53-32 | +21 |
4. | | 30 | 51 | 15 | 6 | 9 | 55-40 | +15 |
5. | | 30 | 44 | 13 | 5 | 12 | 41-43 | -2 |
6. | | 30 | 42 | 13 | 3 | 14 | 59-55 | +4 |
7. | | 30 | 40 | 9 | 13 | 8 | 50-48 | +2 |
8. | | 30 | 38 | 11 | 5 | 14 | 40-42 | -2 |
9. | | 30 | 38 | 11 | 5 | 14 | 41-45 | -4 |
10. | | 30 | 37 | 10 | 7 | 13 | 50-61 | -11 |
11. | | 30 | 35 | 10 | 5 | 15 | 54-56 | -2 |
12. | | 30 | 34 | 8 | 10 | 12 | 33-44 | -11 |
13. | | 30 | 33 | 9 | 6 | 15 | 55-61 | -6 |
14. | | 30 | 33 | 9 | 6 | 15 | 38-62 | -24 |
15. | | 30 | 31 | 9 | 4 | 17 | 41-79 | -38 |
16. | | 30 | 29 | 8 | 5 | 17 | 67-100 | -33 |
Z 4. ligi zdegradowanych zostało aż pięć zespołów: Ziemowit Osięciny, Czarni Nakło, Promień Kowalewo, Grom Osie oraz AZS/Gwiazda Bydgoszcz.
Skład czwartoligowców w nowym sezonie uzupełnią: spadkowicze z 3. ligi - Zdrój Ciechocinek, Legia Chełmża i Goplania Inowrocław oraz awansujący z obu grup 5. ligi: Krajna Sępólno Krajeńskie, Chełminianka Chełmno /gr. 1/ a także Pogoń Mogilno, Noteć Łabiszyn /gr. 2/.
Tabela po rundzie jesiennej:
1. | | 15 | 39 | 13 | 0 | 2 | 37 - 8 | +29 |
2. | | 15 | 32 | 9 | 5 | 1 | 37 - 13 | +24 |
3. | | 15 | 25 | 7 | 4 | 4 | 29 - 27 | +2 |
4. | | 15 | 25 | 7 | 4 | 4 | 18 - 16 | +2 |
5. | | 15 | 25 | 8 | 1 | 6 | 26 - 27 | -1 |
6. | | 15 | 22 | 6 | 4 | 5 | 22 - 26 | -4 |
7. | | 15 | 20 | 5 | 5 | 5 | 20 - 21 | -1 |
8. | | 15 | 19 | 5 | 4 | 6 | 37 - 36 | +1 |
9. | | 15 | 19 | 4 | 7 | 4 | 19 - 21 | -2 |
10. | | 15 | 17 | 5 | 2 | 8 | 25 - 28 | -3 |
11. | | 15 | 17 | 5 | 2 | 8 | 22 - 26 | -4 |
12. | | 15 | 16 | 4 | 4 | 7 | 27 - 25 | +2 |
13. | | 15 | 16 | 5 | 1 | 9 | 16 - 23 | -7 |
14. | | 15 | 15 | 2 | 9 | 4 | 19 - 24 | -5 |
15. | | 15 | 14 | 4 | 2 | 9 | 12 - 30 | -18 |
16. | | 15 | 11 | 3 | 2 | 10 | 12 - 27 | -15 |
Z zespołów zagrożonych spadkiem (po rundzie jesiennej) tylko Gromowi nie udało się wyjść ze strefy spadkowej. Pozostałe drużyny: Start, LTP, Flisak i Unia Gniewkowo - wiosną walczyły dzielnie i zapewniły sobie utrzymanie.
Rozczarowani zapewne są kibice drużyn, które po pierwszej rundzie wydawały się bezpieczne a niestety na koniec sezonu zostały zdegradowane: Czarni (3miejsce po rundzie jesiennej), Promień (6), Ziemowit (8) oraz bydgoski AZS/Gwiazda (10).
Tabela rundy wiosennej:
1. | | 15 | 36 | 11 | 3 | 1 | 33 - 11 | +22 |
2. | | 15 | 31 | 9 | 4 | 2 | 35 - 8 | +27 |
3. | | 15 | 27 | 8 | 3 | 4 | 29 - 18 | +11 |
4. | | 15 | 26 | 7 | 5 | 3 | 29 - 13 | +16 |
5. | | 15 | 26 | 7 | 5 | 3 | 31 - 20 | +11 |
6. | | 15 | 25 | 8 | 1 | 6 | 34 - 27 | +7 |
7. | | 15 | 25 | 7 | 4 | 4 | 31 - 24 | +7 |
8. | | 15 | 23 | 6 | 5 | 4 | 38 - 31 | +7 |
9. | | 15 | 22 | 6 | 4 | 5 | 24 - 19 | +5 |
10. | | 15 | 19 | 6 | 1 | 8 | 23 - 27 | -4 |
11. | | 15 | 18 | 5 | 3 | 7 | 32 - 30 | +2 |
12. | | 15 | 17 | 5 | 2 | 8 | 28 - 36 | -8 |
13. | | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 14 - 23 | -9 |
14. | | 15 | 11 | 3 | 2 | 10 | 16 - 36 | -20 |
15. | | 15 | 10 | 3 | 1 | 11 | 30 - 64 | -34 |
16. | | 15 | 6 | 2 | 0 | 13 | 12 - 52 | -40 |
Najlepiej grający na wyjazdach:
1. | | 15 | 32 | 10 | 2 | 3 | 32 - 17 | +15 |
2. | | 15 | 30 | 9 | 3 | 3 | 33 - 13 | +20 |
3. | | 15 | 24 | 7 | 3 | 5 | 19 - 15 | +4 |
4. | | 15 | 21 | 6 | 3 | 6 | 28 - 24 | +4 |
5. | | 15 | 20 | 6 | 2 | 7 | 30 - 29 | +1 |
Najlepiej grający u siebie:
1. | | 15 | 33 | 9 | 6 | 0 | 39 - 8 | +31 |
2. | | 15 | 33 | 10 | 3 | 2 | 36 - 11 | +25 |
3. | | 15 | 32 | 9 | 5 | 1 | 34 - 17 | +17 |
4. | | 15 | 30 | 9 | 3 | 3 | 27 - 16 | +11 |
5. | | 15 | 29 | 8 | 5 | 2 | 37 - 23 | +14 |
Najsłabiej grający na wyjeździe:
12. | | 15 | 13 | 4 | 1 | 10 | 36 - 67 | -31 |
13. | | 15 | 12 | 3 | 3 | 9 | 16 - 30 | -14 |
14. | | 15 | 11 | 1 | 8 | 6 | 13 - 25 | -12 |
15. | | 15 | 11 | 3 | 2 | 10 | 17 - 43 | -26 |
16. | | 15 | 9 | 2 | 3 | 10 | 24 - 38 | -14 |
Najsłabiej grający u siebie:
12. | | 15 | 21 | 6 | 3 | 6 | 22 - 32 | -10 |
13. | | 15 | 20 | 5 | 5 | 5 | 17 - 19 | -2 |
14. | | 15 | 20 | 6 | 2 | 7 | 24 - 36 | -12 |
15. | | 15 | 16 | 4 | 4 | 7 | 31 - 33 | -2 |
16. | | 15 | 15 | 4 | 3 | 8 | 24 - 27 | -3 |
Statystyki sezonu 2009/10
Statystyki po 30 kolejkach |
Mecze: | 240 |
Gole: | 817 |
Średnia goli na mecz: | 3,40 |
zwycięstwa gospodarzy: | 115 |
remisy: | 51 |
zwycięstwa gości: | 74 |
najwięcej goli strzelonych: | 72 : Chemik Bydgoszcz |
najwięcej goli straconych: | 100 : Ziemowit Osięciny |
najwięcej goli strzelonych u siebie: | 39 : Chemik Bydgoszcz |
najwięcej goli strzelonych na wyjeździe: | 36 : Ziemowit Osięciny |
najwięcej goli straconych u siebie: | 36 : Czarni Nakło |
najwięcej goli straconych na wyjeździe: | 67 : Ziemowit Osięciny |
najwięcej zwycięstw: | 20 : Unia Solec Kuj. |
najwięcej remisów: | 13 : Flisak Złotoria |
najwięcej porażek: | 17 : Czarni Nakło, Ziemowit Osięciny |
najwięcej zwycięstw u siebie: | 10 : Unia Solec Kuj. |
najwięcej remisów u siebie: | 6 : Chemik Bydgoszcz |
najwięcej porażek u siebie: | 8 : UNIFREEZE |
najwięcej zwycięstw na wyjeździe: | 10 : Unia Solec Kuj. |
najwięcej remisów na wyjeździe: | 8 : Flisak Złotoria |
najwięcej porażek na wyjeździe: | 10 : Czarni Nakło, Grom Osie, Ziemowit Osięciny |
Królem strzelców 4. ligi został nasz zawodnik : Grzegorz Bała - 23 bramki.
GRATULUJEMY !
Kolejne miejsca zajęli :
20 - Jarosław Maćkiewicz (Flisak);
18 - Rafał Lisota (LTP);
17 - Krystian Piechocki (Unia G.); Łukasz Gieruzel (Unia S.);
15 - Sławomir Roszak (Cuiavia);
14 - Bartosz Jagielski (Promień); Radosław Gawrysiak (Ziemowit).
13 - Radosław Mróz (Dąb); Arkadiusz Kozłowski, Adrian Kural (Sparta);
12 - Dawid Retlewski (Chemik); Rafał Klonowski (Unifreeze); Łukasz Pińkowski (Ziemowit);
11 - Łukasz Pochowski (Czarni); Maciej Lewandowski (Start); Adam Wiśniewski (Unia S.); Rafał Wąs (Unia W.);
10 - Karol Danielewski (Czarni); Jarosław Plewa (Dąb); Igor Kucenko (Grom); Roman Konarski, Karol Pyczka (Ziemowit).
* żródło : pomorska.pl