CYKLON Kończewice - SPARTA UNIFREEZE Brodnica  1:3  (1:3)

* obsada: Gryckiewicz (Wołowski, Kostyra Agnieszka)

Sparta Unifreeze:  Jaworski - Kwiatkowski /ż.k/, Brzóska /ż.k/, Lamka, Pesta, Magalski, Kozłowski/ż.k/, Ratkowski, Wiśniewski /60' Matshkalyan/ , Szpręglewski /46' Kovaliow/, Juchnowski /46' Bała/

Cyklon: Pilecki - Ernest, Szewczyk, Ewert, Wiśniewski (53’ Jaskulski), Kotarski(45’G.Urbański), Waligóra, Igielski, Owczarczyk (70’ Kuffel), Wojtaś (45’ Komoszyński), Młodzik

bramki: 7min Kozłowski 0:1 (as. Ratkowski), 40min Kozłowski 0:2 (as. Brzóska), 42min Wojtaś (as. Młodzik) 1:2, 45min Kozłowski 1:3 (as. Juchnowski)

SPARTA II Dortom Brodnica - DRWĘCA Golub Dobrzyń  po dogr. 3:2  (2:2, 1:1)

* obsada: Smacki (Zygadlewicz, Kowalski)

Sparta II Dortom: Jaskólski - Antosiewicz, Pawłowski, Chojnowski, Janczak /2x ż.k/ - Kaźmierczyk /46' Weber/ , Bukowski, Gontarski, Murawski /55' Lisiński/ - Ehlert, Aranowski
na zmiany: Weber, Lisiński, Paszke, Cieszyński

bramki: Gontarski, Bukowski, Aranowski

Relacja: Po bardzo zaciętym boju i 120 minutach walki nasza drużyna odniosła zwycięstwo w Pucharze Polski nad Drwęcą Golub Dobrzyń. Było to spotkanie bardzo zacięte i wyrównane, a emocji w nim na pewno nie brakowało.

Pierwsza połowa zaczęła się groźnymi atakami naszych zawodników niestety nie udało nam się strzelić bramki. Wynik tego meczu otworzyli goście zdobywając bramkę po zamieszaniu w polu karnym. Jednak my nie pozostawiliśmy tego bez odpowiedzi. Na boisko wyszliśmy po to, aby w tym spotkaniu zwyciężyć. Odpowiedzią na bramkę gości było trafienie Bartka Gontarskiego. Pomimo tego, że obie drużyny w pierwszej części meczu miały jeszcze sporo sytuacji, więcej bramek nie padło.

Druga połowa była bardzo wyrównana. Drużyny walczyły na całym placu boiska i po wielu okazjach nasz zespół zdołał strzelić gola i wyjść na prowadzenie po uderzeniu Daniela Bukowskiego. Niestety fatalny błąd w końcówce meczu spowodował o dodatkowych 30 minutach gry. Piłka przez jednego z naszych zawodników przed polem karnym została zatrzymana ręką i rywale szybko wykonali ten stały fragment gry, zdobywając bramkę wyrównującą. Tak więc czekał nas jeszcze dodatkowy wysiłek w dogrywce. Dodatkowo pod koniec regulaminowego czasu gry za otrzymanie drugiej żółtej kartki boisko musiał opuścić nasz kapitan Krystian Janczak.

Dogrywka wiązała z sobą wiele emocji. Jednak to nasza drużyna po kontrze i decydującej bramce Bartka Aranowskiego wygrała to spotkanie po wielkim wysiłku, jaki wszyscy zawodnicy włożyli w ten mecz. W drugiej części dogrywki siły na boisku się wyrównały, ponieważ podobnie jak nasz zawodnik drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał gracz Drwęcy. Choć do końca spotkania obie drużyny miały jeszcze możliwość na zmianę rezultatu, to my po zaciętym boju mogliśmy się cieszyć z pucharowego zwycięstwa!

> relacja... Lisek <

Ocena trenera:  Zagraliśmy dziś bez wzmocnień z pierwszego składu i kilku zawodników dostało szanse gry od początku spotkania. Sam mecz był wyrównany, ale z ilości stworzonych sytuacji i z przebiegu, to my byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy. Na pochwałę zasługuję cała drużyna, która grając w 10 walczyła zaangażowana przez całe 120 min.