Legia Chełmża - Sparta Unifreeze  1:2  (0:2)

obsada:  K. Dunaj ( Jędrzejczak, Woźnica)

bramki: 0:1 Kozłowski (18) , 0:2 Ratkowski (36)  -  1:2 Dariusz Preis (50)

Sparta Unifreeze:  Felde - Magalski (ż.k), Golovatenko, Lamka, Sosnowski - Juchnowski, Brzóska, Ratkowski (ż.k), Kozłowski (ż.k), Szpręglewski (86' Wiśniewski) - Bała (38' Rupiński)

żółte kartki: R. Lewandowski, Buler (L)  -  M. Ratkowski jr, Magalski, Kozłowski (S)
czerwona - Wiśniewski (35' L)

* relacja OKIEM GOSPODARZY

Relacja:   W meczu przyjaźni... nie zabrakło ostrej walki z obu stron.

Pierwsza połowa mogła się podobać kibicom przybyłym na stadion. Graliśmy pomysłowo, ofensywnie i strzeliliśmy dwie bramki. Pierwszą po asyscie Mirka Ratkowskiego strzelił Arek Kozłowski. Drugą wypracował i osobiście wykończył z rzutu wolnego ponownie Ratkowski. Siła naszego ataku pod koniec tej części gry zmalała po zejściu narzekającego na uraz Grzegorza Bały. Kilka minut później zawodnik gospodarzy Bartosz Wiśniewski otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Na przerwę schodziliśmy z dwubramkową przewagą, jednym zawodnikiem więcej w polu i nadziejami na kolejne trafienia naszych graczy...

Druga połowa jednak rozczarowała brodnickich kibiców zgromadzonych na stadionie. Nawet śpiewy ucichły... Za odrabianie strat wzięli się legioniści. Pięć minut po przerwie wykorzystali błąd naszego obrońcy, strzelając kontaktową bramkę autorstwa niezawodnego Dariusza Preisa.  Zarysowała się optyczna przewaga gospodarzy, którzy dążyli do wyrównania stanu meczu groźnie kontratakując. Na szczęście nasza obrona nie dała się więcej zaskoczyć i z meczu outsidera tabeli z liderem wywieźliśmy ciężko wywalczony komplet punktów.

10. kolejka  odbędzie się 9/10 października :

Cuiavia - Unia W. Sparta/Unifreeze - Start, Flisak - Legia, Dąb - Unia G. Zdrój - Grom, Lubanie - Goplania, Chełminianka - Krajna, Noteć - Pogoń