UNIFREEZE Miesiączkowo - PROMIEŃ Kowalewo Pom. 1:2 (0:0)

Obsada :   Janusz Warkoczyński / Grzegorz Wojciechowski, Kamil Stachowicz/
Obserwacja :   Jerzy Sobotka

Bramki :   48' /P/ Daniel Szczodrowski  0-1,   50' /P/ Paweł Mazurowski  0-2,
                90' /U/ Adam Sosnowski  1-2

SKŁAD UNIFREEZE :   Adam Rysiewski - Artur Jarzembowski (64` Tomasz Cieszyński), Karol Bojanowski, Adam Sosnowski, Krystian Janczak /żk/ - Artur Szczucki, Sebastian Brzóska /żk/, Mateusz Kalinowski (71` Arkadiusz Chojnowski), Rafał Klonowski - Tomasz Argalski (50` Karol Ostrowski), Grzegorz Bała

Skład PROMIEŃ :   Marcin Pietruszyński - Przemysław Zarański, Rafał Wilkanowski, Dawid Marski, Michał Szlagowski - Daniel Szczodrowski, Patryk Orłowski, Piotr Pukłacki, Krzysztof Kazanowski - Paweł Mazurowski, Bartosz Jagielski
Rezerwa :   Michał Orzechowski, Marek Rożnowski, Artur Lubieński, Sławomir Dębowski, Piotr Mucha, Piotr Kwiatkowski

17:00` - Janusz Warkoczyński z Bydgoszczy gwiżdże po raz pierwszy

5` min - Grzegorz Bała puszcza jednemu z obrońców Promienia piłkę pod nogami i wychodzi na sytuację "sam na sam" z bramkarzem, jednak zbiegający ze skrzydła zawodnik gości zdobał zastopować naszego napastnika.

13` - Z rzutu wolnego uderzał Rafał Klonowski. Piłka ociera się jeszcze o głowę zawodnika stojącego w murze i o centymetry mija bramkę.

14` - Po zamieszaniu w polu karnym uderzac próbował Grzegorz Bała, jednak strzał został zablokowany przez obrońcę.

15` - Adam Rysiewski rozpoczyna serię swoich znakomitych interwencji. Najpierw wygrywa pojedynek "1 vs. 1" z napastnikiem z Kowalewa.

16` - Tym razem Rysiewski broni strzał zza pola karnego.

19` - Znakomicie w defensywie zachował się Karol Bojanowski. Gdyby nie jego interwencja piłkarze Promienia znaleźliby się w doskonałej sytuacji.

20` - Główkują przyjezdni, ale piłka przelatuje nad bramką.

27` - Rysiewski po raz trzeci ratuje miesiączkowain przed utratą bramki.

32` - Dzięki wyjściu z bramki Adama Rysiewskiego napastnik Promienia strzela zbyt szybko, a piłka mija spojenie słupka z poprzeczką.

35` - Tomasz Argalski znalazł się w dobrej sytuacji i zamiast oddać strzał niepotrzebnie szukał kolegów w polu karnym.

42` - Adam Rysiewski broni silny strzał z dystansu.

45` - Koniec pierwszej połowy

48` - Szybka zmiana wyniku. Wrzutka ze skrzydła, strzał głową i mamy 0:1.

48` - Zółtą kartką ukarany zostaje Krystian Janczak.

50` - Po indywidualnym błędzie naszego obrońcy tracimy kolejnego gola. 0:2.

51` - Karol Ostrowski zastępuje Tomasza Argalskiego.

54` - Strzał po ziemii z dystansu autorstwa Adama Sosnowskiego, ale piłka mija bramkę gości.

59` - Uderzać bez przyjęcia próbował Rafał Klonowski, jednak trafił nieczysto, a piłka przeszła nad poprzeczką.

64` - Tomasz Cieszyński zastępuje Artura Jarzembowskiego

64` - ładny strzał zza pola karnego Karola Ostrowskiego, ale piłka szybuje minimalnie nad bramką.

68` - Bardzo dobra okazja dla Unifreeze. Głową uderzał Bała, ale golkiper gości zdołał instynktownie obronić ten strzał.

71` - Mateusz Kalinowski i Sebastian Brzóska nieszczęśliwie zderzają się głowami. Pierwszy z nich ma powaznie rozciętą głowę, a drugi uszkodził sobie łuk brwiowy. Kalinowskiego zmienia trener Chojnowski, Brzóska pozostaje na boisku.

74` - Rajdem na skrzydle popisuje się Krystian Janczak, doskonale wrzuca piłkę na głowę Bały, jednak kolejny raz znakomicie zachowuje się bramkarz z Kowalewa.

79` - Żółta kartka dla Sebastiana Brzóski za trzymanie przeciwnika za koszulkę.

81` - Klonowski próbował strzelać ale fatalnie skiksował.

82` - Niecelny strzał Karola Ostrowskiego, od pewnego czasu Unifreeze osiagnęło wyraźną przewagę.

84` - Stojąc tyłem do bramki głową strzelał Karol Bojanowski, ale bramkarz nie dał się zaskoczyć.

90` - Błąd popełnia znakomicie spisujący się dotychczas bramkarz gości. Podaje piłkę pod nogi Karolowi Bojanowskiemu, ta po zamieszaniu trafia do Adama Sosnowskiego, a ten ze stoickim spokojem lobuje bezradnego golkipera Promienia. 1:2

Warta odnotowania jest też jedna sytuacja nie związana z wydarzeniami boiskowymi. Fatalnie zachowywała się cześć ławki rezerwowych gości, która przez całe spotkanie w bardzo przykry i nieodpowiedni sposób wyrażała się o naszych zawodnikach (np. porównujac ich do zwierząt) i nie mając do tego żadnego konkretnego powodu. Wśród tych osób królował starszy Pan (+75 lat), najprawdopodobniej tamtejszy działacz, który powinien dawać przykład jak powinno szanować się przeciwników. Na boisku Promień prezentował się przyzwoicie, ale tuż za linią boczną już bardzo baaaardzo słabo...

Ocena trenera :   Jestem strasznie zawiedziony po tym meczu, gdyż nasi rywale byli jak najbardziej w naszym zasięgu! Do przerwy mogli oczywiście prowadzić, jednak wyśmienicie spisywał się dziś Adam w bramce! Po przerwie sytuacja wyglądało z goła odmiennie, a i tak nasi rywale zdołali strzelić 2 gole!
Boli tym bardziej, że w kolejnym meczu robimy te same błędy i na własne życzenie, w rekordowym tempie, tracimy bramki. Brak skuteczności to kolejny nasz mankament tym bardziej, że te sytuacje dziś były i to nie jedna, ani dwie!