Medal dla Prezesa, Hat-trick Bały
huśtawka nastrojów i 3 pkt dla Unifreeze...

Od smutku do... euforii,
  9 bramek, 10 kartek na boisku w Miesiączkowie.

Przed meczem Ewaryst Schäfer wiceprezes ds. podokręgu toruńskiego wręczył prezesowi KS Unifreeze - Januszowi Majtczakowi - medal 85-lecia K-P ZPN za wieloletni wkład w rozwój piłkarstwa w naszym regionie.
Do gratulacji i podziękowań przyłączają się członkowie zarządu, trenerzy i zawodnicy naszego klubu.

* fotki z meczu ... /60/

UNIFREEZE Miesiączkowo - ZIEMOWIT Osięciny   5:4   (2:3)

Bramki: Bała 20, 49, 69, Brzóska 30, Klonowski 86 - Gawrysiak 5, Rosiak 9, Smykowski 37 i Pyczka 72

Unifreeze: Rysiewski - Argalski A, Brzóska, Janczak, Cieszyński - Klonowski, Bojanowski, Kopka, Kalinowski, Jarzembowski (43. Szczucki) - Bała

Ziemowit /wyjściowy/: Pałczyński - Grabowski, Trzciński, Rackiewicz, Dąbrowski - Żywica, Gawrysiak, Rosiak, Pińkowski - Pyczka, Smykowski
rezerwa: Błachowicz, Lorenc, Lewandowski, Ciesielski, Strzyżewski

żółte kartki: Jarzembowski, Janczak, Bała, Argalski, Klonowski - Dąbrowski, Rosiak x2, Gabrysiak, Lorenc
czerwona kartka:   Rosiak 79 /2 ż.k/

Obsada: Prokopowicz /Salach, Krzywicki/ - Włocławek
Obserwacja: Jerzy Sobotka

Widzów: 100.

Relacja... minutowa

3' - rozpoczynamy mecz z animuszem i wykonujemy pierwszy róg, po którym minimalnie obok bramki uderza głową Grzegorz Bała

5' - rzut wolny wykonują goście i Gawrysiak celnie trafia... piłka ląduje w siatce przy biernej postawie naszych zawodników i bramkarza. 0:1

9' - Rosiak uderza lobem z dystansu a Adam Rysiewski odprowadza piłkę wzorkiem i po raz drugi ląduje w naszej bramce. 0:2

20' - rzut wolny wykonuje Rafał Klonowski, silne uderzenie i Grzegorz Bała zmienia kierunek piłki, która wpada do bramki rywali. Mamy bramkę kontaktową. 1:2

30' - Klonowski dogrywa Sebastianowi Brzósce a ten wyrówwnuje stan meczu. 2:2

35' - groźny strzał aktywnego Klonowskiego... tuż nad poprzeczką

37' - kontra Ziemowita i zawodnik gości najpierw kładzie naszego bramkarza a potem celnie dogrywa do Smykowskiego, która wykańcza akcję celny strzałem. 2:3

41' - żółta kartka dla Artura Jarzembowskiego za kolejny faul na rywalu

43' - za Artura Jarzembowskiego wchodzi Artur Szczucki

45' - na przerwę schodzimy z niekorzystnym rezultatem

49' - krótko po wznowieniu drugiej połowy Grzegorz Bała rajdem po lewej stronie boiska i celnym uderzeniem w długi róg zmusza bramkarza gości do kapitulacji i wyrównuje stan meczu. 3:3

50' - żółta kartka dla Krystiana Janczaka za faul

52' - z wielkich opresji wyciąga nasz zespół Rysiewski broniąc w sytuacji sam na sam

56' - Bała oddaje strzał głową ... prosto w bramkarza

60' - strzela Karol Bojanowski ... tuz obok słupka

61' - Klonowski uderza z dystansu ... w słupek

69' - po składnej akcji Klonowski ponownie obsługuje Bałę, który wyprowadza nasz zespół na prowadzenie. 4:3

71' - Klonowski trafia ... w poprzeczkę

72' - żółta kartka dla Grzegorza Bały za krytykę pracy arbitra

72' - rzut rożny wykonują goście, przysnęliśmy i Pyczka wyrównuje na 4:4

79' - żółta kartka dla Andrzeja Argalskiego po przepychankach z zawodnikiem gości Rosiakiem, który również otrzymuje żółta kartke /drugą/ i musi opuścić boisko, osłabiając tym swój zespół

84' - trwałość naszej poprzeczki sprawdza tym razem Bała

86' - akcja Grzegorza Bały, dogrywa do Klonowskiego, który nie daje szans bramkarzowi gości i ustala wynik meczu. 5:4

87' - żółta kartka dla Klonowskiego za nieprzepisową "celebrację" radości po strzeleniu bramki

90'+4 - koniec tego emocjonującego spotkania i 3 pkt zostaja w Miesiączkowie. Brawa dla całego zespołu za świetny mecz i walkę przez 90min o końcowy sukces.

Ocena kier. Bogusława Ostrowskiego:   Uważam, że zasłużenie wygraliśmy to spotkanie, ponieważ byliśmy bardziej zdesperowani w walce o zwycięstwo, aniżeli goście z Osięcin. Oprócz strzelonych pięciu bramek stworzyliśmy kilka ładnych, szybkich akcji a po dwa razy piłka trafiała w słupek i poprzeczkę Ziemowita.
Wprawdzie początek spotkania był dla nas fatalny i po błędach straciliśmy dwa gole, ale upór i konsekwencja pozwoliły nam wyrównać. Choć na przerwę zeszliśmy przegrywając 2-3, to jednak byłem pewien zwycięstwa, o czym zapewniałem chłopaków w szatni.
Wprawdzie nie wszyscy mieli dziś dobry dzień, lecz gra i wygrywa drużyna i wszystkim należą się słowa uznania i podziękowania, co niniejszym czynię. Były to dla nas bardzo ważne 3 punkty, ponieważ zbliżyliśmy się do grupy wyprzedzających nas zespołów i złapaliśmy z nimi kontakt. Przełamaliśmy pogląd, że nie potrafimy zwyciężać u siebie oraz udowodniliśmy, że potrafimy grać ostro i twardo, czego brakowało nam w pierwszych spotkaniach.
W pozostałych trzech meczach musimy zdobyć jak najwięcej punktów, aby ustabilizować naszą bezpieczną pozycję w tabeli a mecz z Ziemowitem pozwala wierzyć, że jest to możliwe. To był bardzo dobry, szybki, emocjonujący i ciekawy mecz i jestem dumny z postawy naszych piłkarzy.