Start Radziejów   Unifreeze Miesiączkowo

LIGA - 15: Skromna wygrana na koniec rundy

"Angielska" pogoda i sędziowanie...
"szkocka" gra... a

po bramce Grzegorza Bały
wygrywamy w Radziejowie 1:0

Skromne, ale jakże ważne zwycięstwo dla układu tabeli... pozwoli nam spokojnie przepracować zimę, aby wiosną po jeszcze bardziej emocjonującej rundzie zapewnić naszemu klubowi utrzymanie w IV lidze... Po tym, jak zaprezentowaliśmy się w drugiej części rundy jesiennej możemy z optymizmem patrzeć w przyszłość.
Szczegółowe podsumowanie pierwszej części sezonu już wkrótce na naszej stronie...

widzów: 100

Unifreeze: Rysiewski - A. Argalski, Brzóska, Sosnowski, Janczak - Klonowski, Chojnowski (85. Jarzembowski), Bojanowski, Kopka (79. Cieszyński), T. Argalski (38. Kalinowski) - Bała

Start: Radaszewski - Kawczyński, Ignasiak, Świerski, Kardasz Ł, Witkowski, Roszak, Matusiak, Kozłowski, Lewandowski, Zentkiewicz
rezerwa: Kapeliński, Bolewicz, Malinowski, Kardasz D, Ogłodziński

RELACJA - najciekawsze momenty meczu...

1'-14' - przystosowanie do trudnej, grząskiej murawy, walka głównie w środku pola, rywale próbuja nas rozbić kolejnymi faulami

15' - pierwszy groźny strzał Bały, bramkarz intuicyjnie broni

16' - nieco za mocne podanie Klonowskiego, zakończone mocnym... niecelnym strzałem na bramkę Startu przez Tomka Argalskiego

18' - świetne podanie Klonowskiego do BAŁY, który urywa się swojemu "opiekunowi" i znajduje się sam na sam, celnie uderzając w krótki róg obok bezradnego bramkarza gospodarzy... prowadzimy 1:0

21' - niebezpieczny strzał zawodnika Startu broni Rysiewski

23' - Klonowski uderza z wolnego, piłka zmierza w samo okienko, ale rosły bramkarz Startu nie daje się zaskoczyć

24' - strzał Bały zablokowany przez obrońców gopodarzy

25' - tym razem udana interwencją popisuje się Adam Rysiewski broniąc niebezpieczny strzał zawodnika Startu

35' - wolny dla naszego zespołu, Klonowski trafia w ... bramkarza

38' - Mateusz Kalinowski zmienia kontuzjowanego Tomka Argalskiego

40' - bramkarz Radziejowian z wielkim trudem broni strzał Bojanowskiego

44' - żółta kartka dla Andrzeja Argalskiego za faul na rywalu

Przerwa... w czasie której zółtą kartkę otrzymuje bramkarz gospodarzy za "słowną napaść" na arbitra głównego zawodów

46' - strzela Klonowski... nad bramką

50' - udana interwencja Błażeja Kopki w obronie

58' - kolejny wolny w wykonaniu Klonowskiego, obroniony z wielkim trudem przez Radaszewskiego

68' - Klonowski sam na sam strzela prosto w bramkarza

73' - Rysiewski dwukrotnie broni nasz zespół przed stratą bramki udanymi interwencjami

79' - za zmęczonego Błażeja Kopkę na plac gry wchodzi Tomek Cieszyński

82' - Bała znajduje się sam na sam z bramkarzem, strzela z ostrego kąta ... niecelnie

85' - Arkadiusza Chojnowskiego zmienia Artur Jarzembowski

90'+4' - ostatnie nerwowe minuty meczu i wyjeżdżamy z Radziejowa bogatsi o 3 punkty

Przy iście angielskiej pogodzie spotkanie nie było ładnym widowiskiem piłkarskim, ale typowym meczem walki o każdy metr boiska, często przerywany faulami przez zawodników obu drużyn. Gospodarze mający przysłowiowy nóż na gardle walczyli niesłychanie ambitnie i kilka razy stworzyli sobie sytuacje bramkowe. Arbiter pozwalał na wiele... czasami aż za wiele, co groziło kontuzjami. Na szczęście wszyscy wrócili cali i zdrowi a nasza obrona z Sebastianem i Adamem na czele, poobijana i umorusana, kolejny mecz zagrała na zero. Natomiast najlepszy strzelec naszego zespołu, nie mniej ubłocony - trafił celnie raz, ale to wystarczyło, aby zgarnąć całą pulę na zakończenie rundy jesiennej i w optymistycznych humorach wracać do domu.

Ocena trenera:   Spotkanie w Radziejowie to typowy mecz walki, z której wyszliśmy zwycięsko i bardzo się z tego cieszymy. Gospodarze nie przebierali w środkach, by nam uprzykrzyć grę. My potrafiliśmy się im przeciwstawić męską grą i strzelić bramkę, nie tracąc żadnej.
To bardzo cenne zwycięstwo uplasowało nas w końcówce pierwszej rundy na 11 miejscu i pozwoli nam na spokojne przepracowanie zimy. Wszystkie zespoły poza pierwszą dwójką są tak blisko, że runda rewanżowa będzie jeszcze ciekawsza, niż jesienna i dlatego musimy przepracować ją bardzo solidnie. Jednak na podsumowania i plany, co do wiosny przyjdzie odpowiednia pora, a na razie cieszymy się z kolejnego wyjazdowego zwycięstwa, za które chcę podziękować chłopakom, bo włożyli w dzisiejszą wygraną mnóstwo zdrowia.