Zwycięstwo po ambitnej walce
nad wąbrzeską Unią !

* fotorelacja... /38/

Unia W. - UNIFREEZE  2:3  (1:3)

bramki: Wąs /6'/, Krzysztofiak /56'/ - Bała /9'/, Bojanowski /28'/, Klonowski /44'/

żółte kartki: Stępski, Budziński, Rybszleger, Krzysztofiak - Janczak, Klonowski

Unifreeze: Szreiber - Chojnowski, Brzóska, Cieszyński /60' Szczucki/, Janczak - Błachewicz /89' Lewandowski/, Sosnowski, Klonowski /85'T. Argalski/ , Argalski A - Bojanowski, Bała
rezerwowi: Gierszewski, Gontarski, Ostrowski, Kalinowski

Unia: Zubrzycki - Krzysztofiak, Śliwiński, Gozdek, Markiewicz, Rzepiński, Rybszleger, Wąs, Budziński, Gołąb, Stempski
rezerwa:  Wiśniewski, Becker, Klarkowski, Słojkowski, Kalinowski, Nowicki, Isbrandt

Obsada: Gołębiowski Mirosław (Wiśniewski B, Kowalewski J)

RELACJA  LIVE:

6` - Jest już 1:0 dla gospodarzy po bramce zdobytej z kontry. Wcześniej Unici zdążyli złapać już dwie żółte kartki.
9` - Natychmiastowe wyrównanie! Celna wrzutka Karola Bojanowskiego i Grzegorz Bała doprowadza do wyrównania. 1:1
15` - Gospodarze nie wykorzystują sytuacji sam na sam. Chwilę później łapią kolejną żółtą kartkę, a Rafał Klonowski uderza z rzutu wolnego nad poprzeczką.
17` - Bała z dystansu, ale bramkarzowi udaje się obronić. Następnie nie wykorzystujemy dwóch rzutów rożnych, a Unia wyprowadza groźną kontrę.
25'  - Szreiber broni sam na sam
26` - Żółtą kartką ukarany Krystian Janczak.
28` - Bała świetnie obsłużył Bojanowskiego, a ten pewnym uderzeniem wyprowadza nas na prowadzenie! 1:2!

41` - Czwarta żółta już kartka dla miejscowych.
43` - Klonowski dostaje żółtą kartkę.
44` - Strzał Rafała Klonowskiego z 25. metrów i zdobywamy swojego trzeciego gola w tym meczu. 1:3.

W Wąbrzeźnie mamy przerwę. W tym samym czasie swoje spotkanie rozgrywa Sparta Brodnica, która prowadzi z liderem, Unią Solec Kujawski 1:0.

48` - Bała przegrywa pojedynek 1 vs. 1 z bramkarzem Unii. Próbował jeszcze dobijać strzelając głową, ale nieskutecznie.
56` - Wąbrzeźno zdobywa kontaktową bramkę po strzale z rzutu wolnego. 2:3.

57` - Artur Szczucki wchodzi, Tomasz Cieszyński schodzi
85` - Tomek Argalski zmienia Rafała Klonowskiego. Trwa walka w środkowej części boiska. Optyczną przewagę uzyskuje Unia, która dąży do wyrównania stanu meczu.
89` - Paweł Lewandowski zastępuje Pawła Błachewicza.
90` - Koniec spotkania. Wygrywamy 3:2 i robimy kolejny krok do utrzymania się w IV lidze.

ocena trenera:  Z zaangażowaniem i determinacją wychodziliśmy na ten mecz, każdy chciał wywalczyć 3 punkty dla naszego zespołu i chyba za bardzo chcieliśmy, bo na początku dostaliśmy od Unii zimny prysznic na 1-0. Szybko się jednak otrząsnęliśmy i po udanych akcjach oraz pięknym strzale Rafała prowadziliśmy do przerwy 1-3. Nie ustrzegliśmy się błędu w drugiej połowie i przy stanie 2-3 dla nas było nerwowo. Po końcowym gwizdku sędziego byliśmy jednak bardzo szczęśliwi, bo to co sobie zakładaliśmy wykonaliśmy i teraz przed nami kolejny bardzo ważny mecz. Chłopakom gratuluję przede wszystkim ambicji i zaciętości, brakowało nam tego zwycięstwa od dłuższego czasu, teraz musimy powtórzyć to na swoim boisku i zdobyć 3 punkty z Gniewkowem.